WystawaMiejsce: sale konferencyjne hotelu, II piętro
 

Wernisaż wystawy odbył się 23 listopada 2018 roku w Krakowie, w artystycznej przystani jaką jest Niebieski Art Hotel&Spa mieszczący się przy ul. Flisackiej 3. 

 

O autorach:

Dariusz Twardoch - artysta, który osiągnął mistrzostwo w malarstwie pastelowym. Maluje sceny
z życia Ludzieńków, marionetek w bajkowym świecie marzeń i wspomnień. Tworzy ilustracje do książek, grafiki, ostatnio ilustrował Elementarz MEN. Otrzymał wiele nagród i wyróżnień. W 1994 r. przyznano mu nagrodę publiczności w konkursie malarskim w Vierzon i na festiwalu sztuki w Lellgen w 1995 r., a w 1996 r. otrzymał III nagrodę jury oraz publiczności i wziął udział w Triennale Malarstwa w Osace. Telewizja polska poświęciła twórczości Dariusza Twardocha trzy programy dokumentalne.

Wystawy indywidualne:
Chicago, Clervo (Luksemburg), Londyn, Luksemburg, Melbourne, Kazimierz n/Wisłą, Kraków, Vierzon (Francja), Warszawa
Wystawy zbiorowe:
Bazylea, Berlin, Frankfurt n/M, Gdynia, Kraków, Kopenhaga, Lellgen (Luksemburg), Malmo, Paryż, Saint-Cyprien (Francja), Praga, Taj-Pej (Tajwan), Todtnau k/Fraiburga, Vierzon (Francja), Warszawa

 

Paulina Kopestyńska - urodziła się w Jakucji (Syberia).

  • Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych im. W.I. Surikowa w Moskwie.
  • Członek Stowarzyszenia Akwarelistów Włoskich (AIA)
  • Członek Stowarzyszenia Akwarelistów Polskich (SAP)
  • Członek Związku Polskich Artystów Plastyków (ZPAP)
  • Członek Stowarzyszenia Polskich Artystów Karykatury (SPAK)
  • Honorowy Członek Związku Artystów Jakucji (Union of Arts of Russia).

Jest laureatką wielu prestiżowych nagród (np. 2003 - 2. nagroda na międzynarodowej wystawie Primavera femminile w Galerii Eustachi w Medionalnie, 2004 - laureatka nagrody Lions Club w Galerii Vittorio Emanuele w Medionalnie, 2005 - nagroda Premio Arte Georgio Mondadori).

Prace Pauliny Kopestyńskiej prezentowane były na wystawach, m.in. w Polsce, Rosji, Belgii, we Włoszech, Francji, Szwajcarii i Meksyku.

Prowadzi autorskie warsztaty malarskie w Polsce i za granicą. Od kilku lat współpracuje z Archiwum Polskiej Akademii Nauk.

 

Krzysztof Ludwin - malarz, dr architekt, nauczyciel akademicki.

Urodzony w Krakowie. Studia na Wydziale Architektury Politechniki Krakowskiej (1981-1987), oraz na Wydziale Form Przemysłowych Akademii Sztuk Pięknych ( 1987-1988). Od roku 1995 do 2006 pracował na Wydziale Architektury Politechniki Krakowskiej w Katedrze Rysunku Malarstwa i Rzeźby. W 2002 r. wydaje album ze swoimi pracami pt. „Kraków w akwareli”. W roku 2003-2004 prowadzi zajęcia z rysunku odręcznego w ramach Licencjatu na Wydziale Form Przemysłowych Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. W 2006 roku uzyskuje tytuł doktora. Praca doktorska pt.: „Szkice architektoniczne w technikach akwarelowych. Historia i współczesność.”  Od 2006 roku Krzysztof Ludwin  prowadzi zajęcia z projektowania architektonicznego w Instytucie Projektowania Architektonicznego w Zakładzie Architektury Przemysłowej Wydziału Architektury Politechniki Krakowskiej na stanowisku adiunkta. Zajmuje się malarstwem sztalugowym specjalizując się w akwareli, i projektowaniem architektury. Członek ZPAP. Twórca, oraz członek założyciel SAP (Stowarzyszenia Akwarelistów Polskich).  W 2011 roku nakładem PWN wydaje podręcznik z cyklu: Ucz się od polskich mistrzów pt. „ Nauka malowania akwarelą”. Uczestnik licznych wystaw oraz plenerów malarskich.

 

Andrzej Gosik - malarz, ilustrator i grafik projektant.
 

Skończył studia na Wydziale Architektury Politechniki Warszawskiej. Dylpom uzyskał w 1987 roku. Ukończył następnie Wydzial Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Malarstwo studiował w Pracowni Jerzego Tchórzewskiego. Dyplom uzyskał w Pracowni Plakatu Macieja Urbańca w 1991 roku.

Uprawia malarstwo akwarelowe, olejne i akrylowe. Jego prace malarskie kupowały, a także wykorzystywały w swoich wydawnictwach: Kancelaria Prezydenta RP, Kancelaria Premiera RP, Ministerstwo Spraw Zagranicznych RP.

Jego znajomość techniki akwareli wykorzystałem wykonując ponad 100 projektów znaczków pocztowych dla Poczty Polskiej. W 2000 roku jego znaczek “ 1000 lat Wrocławia”, został uznany przez filatelistów za najpiękniejszy znaczek tego roku.

Część jego filatelistycznych akwarel można oglądać w Muzeum Poczty Polskiej we Wrocławiu.

W sierpniu 2007 roku zdobył trzecią nagrodę w konkursie International Artist magazine Challenge No. 40. Jego prace akwarelowe pojawiły się w książkach wydanych przez ten magazyn: “100 ways to paint – Flowers & Gardens”, oraz “100 ways to paint

– People & Figures”.

Wykonywał również ilustracje dla wydawnictw książkowych w Polsce i we Włoszech.

 

Adam Papke -Absolwent Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy. W latach 1987 -1993 studiował na Wydziale Sztuk Pięknych Uniwersytetu im. Mikołaja Kopernika w Toruniu, kierunek artystyczno – pedagogiczny. W 1993 roku uzyskał dyplom w pracowni malarstwa prof.Mieczysława Wisniewskiego. Zajmuje się malarstwem sztalugowym, fotografią reklamową oraz projektowaniem graficznym.

Specjalizuje się w technice akwareli – technice trudnej wymagającej  sposobu natychmiastowego podejmowania decyzji w położeniu każdej plamy barwnej. W tej  jedynej w swoim rodzaju technice szuka wyrazu formy, która byłaby do niego przynależna.

Uczestnik wielu wystaw zbiorowych prestiżowej rangi w zakresie techniki akwareli. Adam Papke brał udział w licznych plenerach oraz podróżach artystycznych w kraju i za granicą.

Prace Adama Papke znajdują się w zbiorach muzeów oraz w kolekcjach prywatnych w kraju i za granicą – Niemcy, USA, Kanada, Japonia, Hiszpania, Ukraina, Francja, Szwecja, Litwa, Peru, Norwegia, Włochy i Wielka Brytania.

Członek zarządu Stowarzyszenia Akwarelistów Polskich.